back to top

Ceglana ściana w nowoczesnym wnętrzu. Jak uzyskać efekt loftu z pomocą płytek ceramicznych.

Styl industrialny coraz częściej powraca jako sposób na aranżację wnętrza. Architekci znów dają szansę materiałom takim jak kamień i cegła i wykorzystują je w aranżacjach nawet najbardziej nowoczesnych miejsc. Nie zawsze jednak da się odsłonić prawdziwą, surową cegłę, a i perspektywa wielogodzinnego kucia tynku nie wszystkim odpowiada. Czy istnieje inny sposób na osiągnięcie pięknego ceglanego efektu w pomieszczeniu? Oczywiście, wystarczy sięgnąć po cegłopodobne płytki ceramiczne.

 

 

Twoja wymarzona ściana z cegły może powstać prościej niż myślisz

W każdym nowoczesnym wnętrzu pozytywne wrażenie robi ozdobienie jednej ściany tak, aby się wyróżniała od reszty pomieszczenia. Jest to popularne rozwiązanie zwłaszcza w sypialniach i salonach. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się właśnie ożywiające wnętrze w niezwykły sposób ściany ceglane i są one marzeniem wielu osób. Niektórzy rezygnują z realizacji swoich wizji w obawie przed trudnościami związanymi z odsłanianiem surowej cegły, tymczasem wystarczy sięgnąć po dobrej jakości płytki ceramiczne, które świetnie odwzorują ceglaną ścianę

 

 

 

Zalety wykorzystania płytek ceramicznych

Użycie płytek to efektowny, a przy tym bardzo łatwy sposób na uzyskanie efektu ceglanej ściany. Płytki są lekkie i łatwe w montażu. Nie trzeba martwić się kuciem ścian. Co więcej, można od zera zaprojektować wymarzoną ścianę, dobierając kolor i rozmiar idealny dla siebie. Wybranie odpowiednich płytek dobrej jakości zagwarantuje to, że będą one praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwej ceglanej ściany, a uniknie się wiele problemów w trakcie remontu.

.