back to top

Geometryczne trendy we wnętrzach

Styl minimalistyczny i skandynawski stał się bardzo modny, zachwycając swoją prostotą i elegancją, która doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. Niektóre osoby poszukują jednak czegoś, co nieco ożywi taki wystrój i najczęściej decydują się na jedną ozdobną, wzorzystą ścianę. Jako idealnie nadające się do tego wzory, świetnie pasujące do wnętrz minimalistycznych, proponujemy wszelkiego rodzaju kształty geometryczne.  

Geometryczne wzory to mnóstwo możliwości

Wzorzyste płytki ceramiczne dają ogromne możliwości kreacji przeróżnych kompozycji. Geometria to trójkąty, heksagony, romby i inne kształty, które można łączyć ze sobą, tworząc uporządkowaną mozaikę lub szalony, asymetryczny wzór. Niektóre płytki, ułożone w odpowiedni sposób, pozwalają nawet uzyskać ciekawy efekt trójwymiarowości. Geometryczna ceramika zachwyca właśnie tym, że jej sposób ułożenia zależny jest tylko od wyobraźni danej osoby.

Geometria ożywi każde pomieszczenie w domu  

Płytki z trójkątem czy rombem można położyć praktycznie wszędzie. Sprawdzą się zarówno w łazience, jak i salonie, a na dodatek odpowiednio wykorzystane optycznie powiększą wnętrze. W stylu geometrycznym można urządzić cały dom, wyjść od płytek jako bazy i postawić też na meble i dodatki w tym stylu. Należy tylko pilnować się, by zachować umiar i nie przesadzić, tworząc wnętrze, które przytłacza.