back to top

Najnowsze trendy w ceramice

Płytki ceramiczne to materiał, który łączy w sobie świetne parametry techniczne z estetyką oraz możliwością tworzenia artystycznych aranżacji. Architekci właśnie za to kochają ceramikę, że pozwala ona na zaprojektowanie takiego wnętrza, tarasu lub fasady, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także po prostu ładne. Poznaj Top 5 trendów w nowoczesnej ceramice.

 

  1. Naturalne połączenia – mix ceramiki z kamieniem lub drewnem

Zarówno wnętrza, jak i zewnętrzne elementy budynku dają architektom niezwykłe pole do

popisu, jeśli chodzi o łączenie elementów ceramiki z innymi materiałami, takimi jak drewno i

kamień. Szczególnie pięknie będzie to wyglądało na tarasach, ale tak naprawdę nada się też do każdego wnętrza, któremu chcemy nadać bardziej “eko” charakter.

 

  1. Płytki ceramiczne 3D

Osoby spragnione niezwykłych doznań optycznych powinny zainteresować się płytkami z efektem 3D. Ich struktura pozwala stworzyć w pomieszczeniu niezwykle efektowną aranżację, która nada wnętrzu niebanalnego charakteru.

 

  1. Pikowane płytki

Pikowane wzory ostatnio goszczą coraz częściej na ubraniach, przedmiotach codziennego użytku, a nawet paznokciach u pań. Nie zabrakło ich także w kolekcjach producentów płytek ceramicznych, gdyż jest to wzór efektowny, a zarazem elegancki.

 

  1. Płytki imitujące tkaniny

Ceramika z łazienek, kuchni i balkonów przenosi się obecnie do sypialni, a nawet salonów. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne płytki dają niezwykłe możliwości i mogą imitować drewno, kamień, a nawet… tkaninę.

 

  1. Maksymalna personalizacja dzięki zmianie technologii wytwarzania płytek

Produkowane dziś płytki nie przypominają zupełnie tych tworzonych jeszcze 10 lat temu. Dzisiejsze możliwości nadrukowania na ceramice niemal dowolnego wzoru lub nadania nadzwyczajnej struktury sprawiają, że płytki położone na ścianę można potraktować jako pewien rodzaj fototapety.