back to top

Postaw na nieoczywiste rozwiązania – płytki ceramiczne w salonie

Jeszcze do niedawna płytki ceramiczne w oczywisty sposób kojarzyły się z kuchnią i łazienką. Były tam używane głównie ze względów praktycznych, ponieważ stanowiły dobre rozwiązanie na panującą w takich pomieszczeniach wilgoć. Dziś możemy spojrzeć na kwestie ceramiki szerzej, ponieważ jej jakość oraz bogate wzornictwo sprawia, że sprawdzi się ona w salonie tak samo dobrze albo nawet lepiej niż tapeta czy farba.  

Ozdobna funkcja ceramiki

Co sprawiło, że ceramika weszła na salony? Z pewnością przyczyniło się do tego odkrycie, że poza funkcją praktyczną, może ona także pełnić tę ozdobną. Płytki produkowane w dzisiejszych czasach występują w przeróżnych wzorach i kształtach, w tym w naprawdę eleganckich, kojarzących się ekskluzywnie, na przykład płytki pikowane. W salonach i sypialniach szczególnie ładnie wyglądają kompozycje ścienne, w tym tylko na jednej ścianie pomieszczenia, ale płytki można wykorzystać także jako drobny ozdobny element.

Płytki ceramiczne pomogą urządzić wnętrze w każdym stylu

Stworzenie na ścianach i podłogach kompozycji z płytek stanowi świetny sposób na podkreślenie stylu, w jakim chcemy urządzić mieszkanie. Łatwo można wprowadzić do pomieszczenia styl industrialny lub skandynawski. Płytki ceramiczne świetnie też zastępują inne materiały, takie jak beton architektoniczny. Są one ładne, praktyczne, a do tego łatwe w montażu, więc można prognozować, że będą coraz częściej wybierane do aranżacji salonów.