back to top

Renesans płytek terrazzo – polecani producenci

Nieco zapomniane i budzące różne skojarzenia płytki typu terrazzo ostatnio powróciły w wielkim stylu, stając się prawdziwym wnętrzarskim hitem. Wraz ze wzrastającym zapotrzebowaniem na terrazzo poszukuje się jego dobrych, sprawdzonych źródeł, dostarczających płytki wysokiej jakości. Polecamy dziś kilku producentów, którzy oferują terrazzo na miarę naszych czasów.

Fuoriformato

Jest to marka włoska, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom płyt wielkoformatowych. Produkuje przede wszystkim duże płyty, a w jej kolekcji znajdziecie zarówno spokojniejsze barwy, jak i żywe, radosne kolory.  

Fioranese

Znany i ceniony włoski producent dekoracyjnego cementu. W ich kolekcji można znaleźć piękne eleganckie płytki, które nadają się na ściany oraz posadzki w całym mieszkaniu.

WOW

Jest to producent tak zwanego małego terrazzo, a więc niewielkich płytek, z których można układać oryginalne, mozaikowe kompozycje. Dzięki łączeniu ze sobą płytek o różnych wzorach i kolorach można osiągnąć naprawdę niesamowite efekty.

Inalco

Producent, w którego kolekcji znaleźć można wiele kamiennopodobnych płytek, w tym imitujące marmur. Marka bazuje na spokojnych, klasycznych odcieniach kamienia, co daje bardzo elegancki efekt.