back to top

Styl marokański we wnętrzach – zamień wnętrza w etniczne królestwo

Bajeczne abstrakcyjne ornamenty, mieszanka barw i królewski przepych. To właśnie te elementy, pochodzące rodem z egzotycznego Maroko, na stałe zagościły wśród ulubionych stylów naszych rodaków. Być może tym, co sprawia, że tak kochamy wzory kojarzące się z architekturą tego regionu, to tęsknota za słońcem i ciepłem, a może po prostu chodzi o niewątpliwy urok etnicznych wzorów.

Jak uzyskać marokański efekt we wnętrzu?

Styl rodem z arabskiego Maroko to bogactwo wzorów i barw. Wszystkie elementy dekoracyjne używane do osiągnięcia etnicznego efektu zdobione są pięknymi ornamentami. Czasem widać w nich inspirację światem roślin, innym razem stanowią zupełną abstrakcję. Zazwyczaj używa się ciepłych, żywych barw, takich jak pomarańcz i czerwień, ale nie jest to reguła. Wielbiciele bardziej minimalistycznego stylu wybierają dekoracje czarno-białe lub biało szare.

Kompozycja z płytek ceramicznych zamieni wnętrze w egzotyczne królestwo

Najłatwiej osiągnąć zamierzony efekt, wykorzystując ceramikę. Ozdobienie ścian za pomocą płytek pozwala na stworzenie etnicznej, ornamentowej kompozycji, która od razu przeniesie patrzącego myślami prosto na słoneczny, marokański stragan pachnący aromatycznymi przyprawami. Tak zaaranżowane wnętrze nie będzie potrzebowało wiele kombinowania i mnóstwa dodatków, aby kojarzyło się z Maroko, a każdy dodatkowy element będzie pięknym dopełnieniem całości.