back to top

Wielki powrót terrazzo – terrazzo wkracza na salony

Wśród najnowszych trendów w aranżacji wnętrz pojawił się jeden bardzo ciekawy i zaskakujący. Architekci coraz przychylniej patrzą na płytki typu terrazzo, które do tej pory kojarzyło się różnie. Terrazzo, czyli najprościej mówiąc rodzaj dekoracyjnego betonu, okazuje się obecnie bardzo pożądanym materiałem. Co sprawia, że terrazzo przechodzi rodzaj odczarowania wizerunku i z powodzeniem wkracza na salony?

Materiał dekoracyjny o walorach praktycznych

Jednym z powodów, dla którego terrazzo znów staje się modne, jest na pewno to, że producenci płytek odkryli możliwości dekoracyjne tego materiału. Ten sztuczny kamień nie występuje dziś tylko pod postacią wielkich, szarych, nieciekawie wyglądających płyt, ale w bogatej kolorystyce oraz różnych rozmiarach. Ponieważ jest to materiał wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, coraz częściej zostaje wykorzystywany nie tylko na klatkach schodowych, jak dawniej, ale i w mieszkaniach, gdzie tworzy naprawdę piękne aranżacje.

Nie tylko w łazience

Wraz z otworzeniem się architektów oraz ich klientów na użycie płytek nie tylko w łazienkach i kuchniach, także terrazzo zaczęło pojawiać się również w salonach i sypialniach. Zarówno małe terrazzo 20x20cm, jak i większe 3x1m jest używane w całym mieszkaniu. Zapotrzebowanie na ten materiał wzrasta, takie płytki stają się coraz bardziej modne, a sam dekoracyjny beton jest coraz częściej wykorzystywany także do innych celów, na przykład produkuje się z niego umywalki. Zdecydowanie można pokusić się o prognozę, że będzie go coraz więcej i więcej w naszych domach.