back to top

Wyjście ceramiki na zewnątrz, czyli szersze spojrzenie na płytki ceramiczne

Wnętrza, do których wykończenia użyto płytek ceramicznych, zyskują niepowtarzalny, nowoczesny charakter. Architekci coraz bardziej doceniają ten materiał. Warto jednak wyjść na chwilę z myślenia o ceramice w klasyczny sposób, aby odkryć nowe sposoby jej wykorzystywania. Płytki mogą bowiem stanowić świetny materiał do położenia na balkony, tarasy, a nawet schody.

 

 

Dlaczego warto postawić na płytki?

Wszystko, co na zewnątrz domu, a więc takie miejsca, jak balkon czy taras, są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Wahania temperatur oraz opady deszczu i śniegu sprawiają, że niektóre materiały, takie jak drewno, zmieniają swoje właściwości. Płytki ceramiczne, jeżeli tylko są położone w odpowiedni sposób, są odporne za czynniki pogodowe, a także łatwo się je czyści. Są wytrzymałe i nie zmieniają ani swoich właściwości, ani koloru.

 

 

Wytrzymałość i estetyka

Ceramika jest często wybierana przez architektów jako materiał na tarasy i balkony, a nawet elewacje budynków, nie tylko ze względu na ich odporność na czynniki atmosferyczne. Płytki są przede wszystkim eleganckie i dają szereg możliwości aranżacji wnętrza wedle gustu. Być może już niedługo to właśnie one staną się najczęściej wybieranym materiałem zarówno do położenia w środku domu, jak i na zewnątrz.