back to top

Z czego wynikają różnice w cenach płytek?

Przy każdym małym i dużym projekcie zawsze szukamy rozwiązań najlepszych, ale także takich, które nie nadwyrężą jakoś znacznie naszego budżetu. Tym bardziej, kiedy zakup płytek ceramicznych jest tylko jedną z wielu inwestycji. Czy jednak faktycznie warto oszczędzać za wszelką cenę? W praktyce może się okazać, że lepiej zapłacić więcej, ale za to cieszyć się najwyższą jakością wykonania.

 

 

Ceramika najlepszym wyborem

Szukając idealnego materiału do położenia na podłogi lub do wykończenia ścian, rozważamy najczęściej płytki ceramiczne lub kamień. Owszem, kamienne posadzki to popularny materiał, jednak poszukując nowoczesnych rozwiązań, powinniśmy zwrócić większą uwagę na płytki ceramiczne. Współczesna ceramika charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, jest bardziej odporna na wilgoć i mróz niż kamień, a jednocześnie najczęściej jest też tańsza.

 

 

 

Cena płytek, a ich parametry

Ceny ceramiki dostępnej na rynku różnią się między sobą, ale wynika to z pewnych powodów. Wybierając płytki, trzeba zwracać szczególną uwagę na poszczególne parametry, między innymi odporność na ścieranie (ważna zwłaszcza w przypadku płytek podłogowych), na zginanie czy antypoślizgowość. Czym solidniej wykonana płytka, o lepszych parametrach, tym jej cena będzie szła w górę. Zbyt niskie koszty powinny wręcz być alarmujące. Podobnie zapłacić więcej trzeba będzie za płytki posiadające wysokiej jakości nadruk, o walorach nie tylko technicznych, ale także estetycznych.