back to top

Fasady ceramiczne sposobem na energooszczędny dom

Ceramika ciągle ewoluuje i zdobywa uznanie architektów nie tylko jako element wnętrza, ale także elewacji budynków. Okazuje się to szczególnie ważne dziś, kiedy poszukuje się coraz bardziej ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, co dodatkowo znajduje wyraz w nakładanych na inwestorów przepisach prawa. Czy wiesz, że ceramiczna fasada może stanowić świetną alternatywę dla szkła bądź innych rodzajów tworzyw sprzyjających oszczędzaniu energii?

 

Dążenie do maksymalnie energooszczędnych domów
Współcześnie każde nowe trendy w budownictwie muszą uwzględniać między innymi kwestię zapotrzebowania użytkowników na energię cieplną. Zarówno w praktyce, jak i poprzez regulacje prawne dąży się do tego, by każdy nowo wybudowany dom był energooszczędny. To wyzwanie dla architektów, którzy starają się połączyć wymagania prawne z estetyką. Z tego względu poszukują oni alternatyw dla często wybieranych fasad szklanych.

 

Elewacje – nowe obszary zastosowania ceramiki
Rozwiązaniem, które spełnia nowe normy energetyczne, a przy tym pozwala stworzyć elewację, która będzie zachwycać także wyglądem, jest zastosowanie płyt ceramicznych na fasadach wentylowanych. Wykończony w ten sposób dom charakteryzuje się bardzo dobrą izolacją termiczną, a przy tym nabiera nowoczesnego charakteru. Warto wiedzieć, że energooszczędna fasada to nie tylko szkło, a także postarać się spojrzeć na ceramikę trochę szerzej. Może ona nie tylko posłużyć do tworzenia pięknych wnętrz, ale także ozdobić budynek na zewnątrz.