Airport City Gdańsk

W ramach Airport City położonego w sąsiedztwie gdańskiego lotniska powstaje biznesowe miasteczko. Elewacja obiektu wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej z charakterystycznymi elementami metalowymi o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu.
Frobena- dystrybutor płytek włoskich oraz hiszpańskich jest generalnym dostawcą płytek wiodących producentów z branży ceramicznej: Keope, Keraben dla Airport City Gdańsk.
Cały kompleks ma być przyjazny rowerzystom, a także osobom niepełnosprawnym, wokół niego zaplanowano liczne nasadzenia, na dachach budynków mają znaleźć się tarasy widokowe z bujną zielenią.

Manufaktura Łódź

Manufaktura to wizytówka miasta Łódź, rozpoznawalna na równi z ulicą Piotrowską. Jeden z największych w Polsce kompleksów handlowych obejmujących: muzea, kino, teatr, kilkaset butików i sklepów oraz kilkadziesiąt restauracji i kawiarni. Jej punktem centralnym jest przyjazna przestrzeń publiczna- 3 hektarowy Rynek Włókniarek Łódzkich, gdzie organizowane są liczne imprezy kulturalne.
Wnętrze galerii oraz elementy małej architektury na rynku zaprojektowane zostały tak, by wpisywać się w historię Łodzi. W rewitalizacji dawnego włókienniczego imperium brała również udział Frobena. Kompleksowa obsługa inwestycji od wyboru płytek przez architekta, pełną współpracę z Generalnym Wykonawcą, po profesjonalne doradztwo po zakończeniu prac.
Odnowiona Manufaktura stała się bijącym sercem Łodzi, w którym przestrzeń kultury i wyrafinowanej rozrywki znakomicie łączy się ze światem handlu i rekreacji.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku

Budynek, który sam produkuje energię – to nowa siedziba WFOŚiGW w Gdańsku przy ul. Rybaki Górne 8. To jedyny budynek użyteczności publicznej na Pomorzu, w którym zastosowane zostały najnowocześniejsze ekologiczne rozwiązania. Efektem tego jest niskie zapotrzebowanie budynku na energię, a tym samym niski koszt eksploatacji. Zielony dach, instalacje fotowoltaiczne, obiekt otwarty na wodę i tereny zielone, energooszczędny, podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej – przy budowie wykorzystane zostały najnowsze rozwiązania niskoenergetyczne oraz przyjazne środowisku. Budowa nowej siedziby WFOŚiGW trwała niespełna rok, a koszt całej inwestycji wraz z kosztem dokumentacji technicznej wyniósł 7,3 mln zł.

Budynki biurowe Tensor w Gdyni

Tensor to gdyński zespół budynków biurowych przy ulicy Łużyckiej 8. Konstrukcja budynków wystartowała we wrześniu 2014 i trwała 35 miesięcy. Powierzchnia biurowa tych pięciokondygnacyjnych budynków sięga 20000 m2. Projekt architektoniczny jest autorstwa Degutis Studio Architektury, jego konstrukcją zajęła się firma Arbud Nieruchomości z Gdańska, a inwestorem jest firma Euro Styl.

Hotel Europejski w Warszawie

Hotel Europejski w Warszawie został zbudowany etapami w latach 1855–1877 według projektu Henryka i Leandra Marconich. Uznawany był wówczas za najbardziej luksusowy w mieście. W czasie prowadzonego w latach 2013–2018 remontu, za zgodą stołecznego konserwatora zabytków, budynek został nadbudowany – w miejscu strychu powstały dwie nowe kondygnacje z ok. 7 tys. m² powierzchni biurowej. Frobena brała udział w projekcie właśnie przy rozbudowie części biurowej. Odpowiadaliśmy za wybór płytek z architektem, kontakt z Generalnym Wykonawcą oraz dostawę płytek wraz z harmonogramem prac. Hotel wznowił działalność w 2018 pod marką sieci Raffles.

Galeria Platan w Zabrzu

W efekcie rozbudowy i modernizacji Galerii Platan w Zabrzu na blisko 42 tys. mkw. powierzchni GLA znajduje się 120 sklepów polskich i zagranicznych marek, nowa strefa restauracyjna, 6-salowe kino Planet Cinema oraz liczne punkty usługowe. Głównym założeniem przy planowaniu inwestycji była potrzeba modernizacji obiektu oraz wypełnienia luki, czyli wprowadzenia do Zabrza marek, dla których mieszkańcy do tej pory wyjeżdżali na zakupy poza miasto. Autorem projektu architektonicznego rozbudowy Platana są pracownie Sud Architekci i Tremend. Generalnym wykonawcą jest CFE Polska. Frobena odpowiadała za proces od wyboru płytek z architektem, kontakt z Generalnym Wykonawcą, dostawę płytek wraz z harmonogramem prac.

Galeria Arkadia w Warszawie

Arkadia to największe centrum handlowe w Polsce, odwiedzane rocznie przez blisko 20 mln Klientów. Flagowe sklepy polskich i światowych marek, eleganckie restauracje i kawiarnie, kino, sala zabaw dla dzieci, centrum medyczne. Arkadia wyróżnia się niezwykłą architekturą: przeszklonymi dachami, pasażami na wzór ulic handlowych, fantazyjnymi wzorami mozaik, zastosowaniem kamienia naturalnego. Od 2004 roku przyciąga rzesze Klientów niezwykłą atmosferą, wygodą zakupów i najbogatszą ofertą w stolicy. Frobena prowadziła proces od wyboru płytek przez architekta, po kontakt z Generalnym Wykonawcą i dostawy zgodnie z harmonogramem prac. Obsługuje inwestycję także po zakończeniu prac.

Kunszt Wodny w Gdańsku

Budowla znajduje się w miejscu, gdzie dawniej istniał Kunszt Wodny, czyli stacja pomp, która funkcjonowała od XVI wieku do lat 50. XIX wieku pełniąc ważną funkcję w życiu miasta. Odpowiadała za właściwe ciśnienie wody wtłaczanej do miejskich wodociągów. W XVII wieku stacja została gruntownie zmodernizowana przez Adama Wiebego, inżyniera królewskiego, który nadzorował wiele miejskich inwestycji. Dziś Kunszt Wodny to licząca 3 tysiące metrów kwadratowych nowoczesna przestrzeń, zaprojektowana w ramach inwestycji Forum Gdańsk – przy Targu Rakowym 11. W listopadzie 2018 r. w budynku rozpoczął działalność Instytut Kultury Miejskiej. Frobena brała udział w procesie od wyboru płytek przez architekta, aż do realizacji.

Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej powstało w Gdańsku przy placu Władysława Bartoszewskiego, nad Motławą, blisko historycznego centrum miasta. Muzeum znajduje się w symbolicznej przestrzeni architektonicznej stanowiącej również przestrzeń pamięci — 200 metrów od historycznego budynku Poczty Polskiej w Gdańsku oraz trzy kilometry drogą wodną od półwyspu Westerplatte, zaatakowanych we wrześniu 1939 r. Teren Muzeum, zajmujący powierzchnię 17070 m2, dotyka od strony zachodniej Kanału Raduni, a od południowej otwiera się na szeroką panoramę Motławy. Obecnie są to obrzeża starego Gdańska, wkrótce będzie to centrum nowoczesnej dzielnicy, usytuowanej na terenach postoczniowych. Frobena prowadziła proces od zamiany płytek wraz z Generalnym Wykonawcą, aż po dostawy końcowe.